Arama Motoru Optimizasyonu

Optimizasyon "En İyileme" anlamına gelir ve herzaman için hedeflenen bir sonuçtur. Arama Motoru Optimizasyonu, belli kelimeler için arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilmek amacıyla yapılan web sayfası optimizasyonu, iç ve dış bir çok etkenin analiz edilmesi, iyileştirmelerin uygulanması ve devamlı geliştirilmesi işlemlerinden oluşmaktadır.

Arama Motoru Kelime İndexleme Eklenti Yazılımının Kurulması,
Kuruluşun İnternet Yazılımının Arama Motorları tarafından hızlı bir şekilde bulunup indekslemesine yardımcı olan yazılımdır. Kullanıcıların internet sitesini hangi kelimeler ile aradığında bulmasını istiyorsanız o kelimeleri tahmini olarak bu yazılımda listelemek gerekmektedir, Örn; İzmir, Konak, Alsancak, Ürün, Hizmet, Faaliyet gibi kelimelerle arama yapan bir kullanıcı eğer sistem yöneticisi bu kelimeleri ilgili bölümden kayıt etmişse firma internet sitesini daha kolay bulmasını sağlayabilir.

Arama Motorları Manuel Kayıt İşletmlerinin Yapılması,
Destek ekibimiz tarafından arama motorlarında daha yukarıda çıkmanızı sağlayacak en iyi web siteleri araştırılır. Bulunan sitelere kayıt başvurunuz gönderilir. Yapılan başvurularda web sitenize ait anahtar kelimeler ve firma bilgileri kullanılır. Bir siteye en fazla bir defa başvurunuz yapılır. Başvurulan siteler ve başvuru sonuçları size raporlanır.

Arama Motorlarına Dizin Kayıtlarının Yapılması;
Google, Yahoo, MSN, WiseNut, AltaVista, A9, AOL, Ask, Clusty, Gigablast, Lycos gibi çok kullanılan arama motorlarına, site kayıt ekibimiz tarafından sitenizin el ile kayıt başvurusu gönderilir. Yapılan başvurularda sitenize ait anahtar kelimeler ve firma bilgileri kullanılır.

Google ADWORDS Hizmeti;
Web Sİte projeniz yayınlandıktan sonra google üst sıralarda çıkmak için belirlenen kelimeler ile google sponsor bağlantı çubuğuna kayıt ve kelimelere göre tıklanma hizmetidir. (Google tarafından hızlı bir şekilde tanınma ve üst sıralarda listelenme amaçlanmaktadır.)

Copyrights © 2024 Tüm Hakları Saklıdır